28 REGATY O PUCHAR KOMANDORA BKŻ

28 REGATY O PUCHAR KOMANDORA BKŻ

W ramach pucharu KPOZŻ jachtów kabinowych, klasy Omega i Finn

1. Termin regat
    • Regaty odbędą się w dniach 13.08.2022 r. na akwenie Zalewu Koronowskiego na przystani Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Koronowie Pieczyska ul. Warszawskich 65.
  2. Przepisy
    • Regaty będą rozgrywane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa ISAF 2017-2020
    • Zawiadomieniem o regatach i instrukcji żeglugi
  3. Uczestnictwo
    • Regaty rozegrane zostaną w klasach T-1, T-2, T-3, Omega, Finn
      (pod warunkiem zgłoszenia 3 jachtów z dwóch klubów)
      .
    • W regatach mogą startować zawodnicy posiadający odpowiednie uprawnienia do prowadzenia jachtu oraz ubezpieczenie
  4. Zgłoszenie i termin pierwszego wyścigu
    • Wstępne zgłoszenia można przesłać na adres organizatora regat t.j. Bydgoskiego Klubu Żeglarskiego wlodekpal51@wp.pl. Istnieje możliwość rezerwacji noclegów w hotelach Polonez i Żagiel.
    • Zgłoszenia imienne przyjmowane będą w dniu 13.08 (sobota) w godz 09:00 – 09:30.
  5. System punktacji i ocena wyników
    • Przewiduje się rozegranie 5 wyścigów.
    • Regaty będą uznane za ważne przy rozegraniu 3 wyścigów.
    • W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani zawodnicy, którzy nie ukończyli żadnego wyścigu.
    • Wyścig zostanie uznany za ważny, jeżeli w klasie będą startowały minimum 3 jachty.
  6. Instrukcja żeglugi
    • Zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń najpóźniej w sobotę do godz. 08:00.
  7. Wpisowe do regat
    • Opłata startowa w regatach wynosi 30 zł od osoby.
  8. Przewidujemy dyplomy i puchar dla pierwszych 3 zawodników, upominki oraz tradycyjną grochówkę dla wszystkich uczestników.
  9. Trzeźwość załogi
    •  Należy bezwzględnie przestrzegać zasady trzeźwości załogi podczas trwania wyścigów. Załoga nie przestrzegająca tego przepisu może być ukarana dyskwalifikacją przez K. S.

Szczegółowy program regat

13.08.2022 r. (sobota)