Regaty Pamięci

XXI REGATY PAMIĘCI ORAZ OBCHODY XXX LECIA BKŻ

REGATY ZOSTANĄ ROZEGRANE W RAMACH PUCHARU KPOZŻ

1. Termin regat
    • Regaty odbędą się w dniu 11-12 września 2021 r. na akwenie Zalewu Koronowskiego i przystani Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.
  2. Przepisy
    • Regaty będą rozgrywane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa ISAF 2017-2020.
    • Zawiadomieniem o regatach i instrukcji żeglugi.
  3. Uczestnictwo
    • Regaty rozegrane zostaną w klasach T-1, T-2, T-3, Omega, Wolnej i Finn
      (pod warunkiem zgłoszenia 3 jachtów z dwóch klubu)
    • W regatach mogą startować zawodnicy posiadający odpowiednie uprawnienia do prowadzenia jachtu.
  4. Zgłoszenie i termin pierwszego wyścigu
    • Wstępne zgłoszenia można przesłać na adres organizatora regat tj. Bydgoskiego Klubu Żeglarskiego wlodekpal51@wp.pl. Istnieje możliwość rezerwacji noclegów w hotelach Polonez i Żagiel.
      Zgłoszenia imienne przyjmowane będą w godz. 1900 – 2000 w dniu poprzedzającym pierwszy wyścig i w dniu regat w godz. 0800 – 0930.
  1. System punktacji i ocena wyników
    • Podział na klasy oraz punktacja prowadzone będą wg wytycznych zawartych w Instrukcji Żeglugi.
    • Przewiduje się rozegranie 5 wyścigów.
    • Regaty będą uznane za ważne przy rozegraniu 3 wyścigów.
    • W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani zawodnicy, którzy nie ukończyli żadnego wyścigu.
    • Wyścig zostanie uznany za ważny, jeżeli w klasie będą startowały minimum 3 jachty.
  2. Instrukcja żeglugi
    • Zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń najpóźniej w sobotę do godz. 08:00.
  3. Wpisowe do regat
    • Opłata startowa w regatach wynosi 30 zł od osoby.
  1. Przewidujemy dyplom dla każdego uczestnika regat, puchary za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych klasach oraz liczne niespodzianki
  2. Trzeźwość załogi
    • Należy bezwzględnie przestrzegać zasady trzeźwości załogi podczas trwania wyścigów. Załoga nie przestrzegająca tego przepisu może być ukarana dyskwalifikacją przez K.S.
  3. Szczegółowy program regat
10.09 piątek19:00 – 20:00Przyjmowanie zgłoszeń
11.09 sobota08:00 – 09:30Ciąg dalszy zgłoszeń do regat
10:00Rozpoczęcie regat